Bł. ks. Jerzy Popiełuszko – męczennik i Kapłan Niezłomny. Wywiad z Ks. infułatem Janem Sikorskim

W roku 2018 Sejm Rzeczypospolitej ustanowił dzień 19 października Narodowym Dniem Pamięci Duchownych Niezłomnych. Jednym z Duchownych Niezłomnych był bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

W swoich kazaniach głoszonych podczas tzw. Mszy za Ojczyznę mówił po prostu prawdę. Prawda ta była solą w oku reżimu wojskowego rządzącego wówczas w Polsce.

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko został porwany w dniu 19 października 1984 r. Po blisko dwóch tygodniach znaleziono i wyłowiono jego zmaltretowane zwłoki w zalewie na Wiśle koło Włocławka.

O swojej znajomości z bł. ks. Jerzym opowiada ks. infułat Jan Sikorski – wieloletni proboszcz parafii na warszawskim Kole, doktor teologii, honorowy prałat papieski, pierwszy Naczelny Kapelan Duszpasterstwa Więziennego RP, protonotariusz apostolski.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z ks. infułatem Janem Sikorskim, który był przyjacielem bł. ks. Jerzego a po jego porwaniu i śmierci prowadził w parafii kościoła pw. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu Msze za Ojczyznę.

—–

Wywiad z ks. infułatem Janem Sikorskim przeprowadził Konrad Michalski.

Filmik wykonano w ramach projektu Fundacji Instytut Patrium „Polskie drogi do wolności. Żołnierze Wyklęci i Kapłani Niezłomni”.

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

PROJEKT PROWADZONY JEST POD HONOROWYM PATRONATEM MEDIALNYM MAGAZYNU „SIECI HISTORII”

( https://www.wsieciprawdy.pl/ ) ORAZ PORTALU wPolityce.pl ( https://wpolityce.pl/ )