Wydarzenia

Minister Jarosław Sellin odwiedził powiat legionowski

W dniu 14 lipca br. wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Jarosław Sellin w ramach cyklu spotkań organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość, pod nazwą „Polska jest jedna”, spotkał się z mieszkańcami powiatu legionowskiego.

Spotkanie odbyło się w Hotelu 500 z Zegrzu Południowym z inicjatywy lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości a zwłaszcza pełnomocnika PiS w gm. Nieporęt p. Janusza Majewskiego oraz p. Leszka Dałka – przyszłego kandydata PiS na urząd wójta Gminy Nieporęt.

Zaproszony gość mówił bardzo ciekawie m.in. o potrzebie prowadzenia świadomej polityki historycznej poprzez budowę instytucji tj. np. muzeów, gdyż tylko zorganizowana forma działalności, jaką jest instytucja, daje realną możliwość wpływania na rzeczywistość, przekazywania polskiego punktu widzenia i dotarcia z tym przekazem do szerszych mas społecznych – w kraju, ale i za granicą.

Minister powiedział, o instytucjach, które są aktualnie w budowie. Są to m.in. muzea. Np. muzeum Jana Pawła II, czy Józefa Piłsudskiego, gdyż wbrew temu, czego można byłoby się spodziewać, te dwie, nasze wielkie postacie historyczne nie mają placówek, które ukazywałyby w sposób kompletny ich historię, życie oraz drogę do wielkości.

Jarosław Sellin odpowiadał też na trudne pytania mieszkańców. Na uwagę jednej z osób na sali, że tzw. programy socjalne PiS zadłużają budżet, minister przytoczył dane statystyczne, z których wynika, iż deficyt maleje, a przychody do budżetu państwa wzrastają.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 osób, które całkowicie wypełniły salę konferencyjną hotelu.

Relacja zdjęciowa z wydarzenia poniżej:

 
Źródło: http://pislegionowo.pl/?p=5319